Zarządzanie ryzykiem podatkowy / Odpowiedzialność członków zarządu

ksiazka-1-small

„Zarządzanie ryzykiem podatkowym”

Książka jest doskonałym przewodnikiem po problematyce dotyczącej zarządzania ryzykiem podatkowym. Opracowanie w sposób przystępny i kompleksowy pozwala zrozumieć kwestie podatkowe związane z prowadzoną działalnością oraz stanowi istotną pomoc w świadomym zarządzaniu ryzykiem podatkowym i prawidłowym prowadzeniu spraw podatkowych w firmie.
W publikacji przedstawiono m.in. instrukcję jak krok po kroku wprowadzić w firmie procedurę zarządzania ryzykiem podatkowym, główne obszary występowania ryzyka oraz narzędzia stosowane w zarządzaniu podatkami; wzory dokumentów, procedur, regulaminów związanych z zarządzaniem sprawami podatkowymi w firmie; przykłady transakcji i konkretnych problemów podatników.

ksiazka-2-small

„Odpowiedzialność karno-skarbowa członków zarządu oraz praktyczne sposoby jej ograniczenia.

W ostatnich latach prowadzenie spraw spółki kapitałowej stało się niezwykle trudnym zadaniem. Natomiast prawidłowa interpretacja prawa podatkowego stała się nie lada wyzwaniem. Ewentualny błąd w zakresie prawidłowego przestrzegania obowiązków podatkowych spółki może mieć nie tylko wpływ na jej sytuację finansową, ale także może powodować odpowiedzialność karno-skarbową osób zajmujących się jej sprawami gospodarczymi spółki (np. członków zarządu).

Odpowiedzialność karno-skarbowa i związane z nią sankcje nie są bowiem adresowane wyłącznie do osób odpowiedzialnych za jawne przypadki unikania lub uchylania się od opodatkowania (np. wyłudzenia podatku VAT, podatku akcyzowego oraz wystawiania fikcyjnych faktur).

Niezwykle ważne staje się ciągłe poszerzanie wiedzy w zakresie ograniczenia lub wyeliminowania wszelkiego rodzaju ryzyka mogącego wypływać na taką odpowiedzialność.

W tym właśnie celu powstała ta publikacja, która w praktyczny oraz przystępny sposób pozwala na przyswojenie wiedzy dotyczącej zasad odpowiedzialności karno-skarbowej członków zarządu oraz wskazuje jak przykładowo zarządzać ryzkiem odpowiedzialności karno-skarbowej.

Istotne jest także, że niniejsza książka podpowiada, jakie procedury można wprowadzić w spółce kapitałowej, aby przez odpowiednie uregulowanie zasad podziału uprawnień i obowiązków w sprawach rozliczeń podatkowych, sprawstwa przestępstwa nie można było przypisać członkom zarządu.

Zarządzanie ryzykiem podatkowy / Odpowiedzialność członków zarządu
Tagi:        

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *