Weźmiesz kontrahenta pod lupę, odliczysz VAT – komentarz w Pulsie Biznesu

Dnia 17.07.2017 r. w Pulsie Biznesu ukazał się komentarz mec. J. Ziobrowskiego w artykule „Weźmiesz kontrahenta pod lupę, odliczysz VAT

Resort finansów czeka do 28 lipca na propozycje wraz z ich uzasadnieniem działań, których podjęcie przez przedsiębiorcę ma dowodzić przed fiskusem, że nie jest on oszustem, nie dąży do wyłudzenia zwrotu podatku od towarów i usług (VAT) i nie uczestniczy w tzw. karuzeli podatkowej. Konsultacje mają na celu opracowanie w Ministerstwie Finansów (MF) wykazu przesłanek tzw. należytej staranności nabywców towarów i usług dochowanej przez nich przy transakcjach krajowych. Po spełnieniu tych przesłanek w chwili zawierania takich transakcji, organ podatkowy nie będzie miał podstaw kwestionować jego prawa do odliczenia naliczonego VAT — uznając, że nie wiedział on lub nie mógł wiedzieć, że dostawca dopuścił się przestępstwa.

https://www.pb.pl/wezmiesz-kontrahenta-pod-lupe-odliczysz-vat-866595

Weźmiesz kontrahenta pod lupę, odliczysz VAT – komentarz w Pulsie Biznesu

One thought on “Weźmiesz kontrahenta pod lupę, odliczysz VAT – komentarz w Pulsie Biznesu

  • Grudzień 19, 2017 at 4:56 pm
    Permalink

    I dobrze, że jest coraz więcej narzędzi dzięki którym można sprawdzić kontrahenta. Najlepsza opcja to wyrobienie sobie pewnych nawyków zanim podejmiemy z kimś współpracę. Mamy taką listę rzeczy, które trzeba sprawdzić, jak choćby sytuacja finansowa danej firmy, obecność certyfikatu Rzetelna Firma i opinie o niej. I na tej podstawie podejmujemy decyzję.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *